ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Meftune Atam'ın 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz 2017 Cumartesi

Yönetim kurulu başkanımız Meftune Atam'ın 15 Temmuz Mesajı

Bismillahirrahmanirrahim

 

Hepinizi Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Öncelikle 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize baş sağlığı ve gazilerimize hayırlı ve uzun bir ömür dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.   Dün olduğu gibi bugün de 15 Temmuz kalkışmasını nefretle tel'in ediyorum.

 

15 Temmuz kalkışmasıyla ülkemizde Çanakkale ruhu yeniden canlandı ve bu hain kalkışma kahraman milletimiz, emniyet güçlerimiz ve ordumuz sayesinde püskürtüldü. Milletimiz tüm kesimleriyle günlerce, haftalarca meydanlara çıkarak ülkesine, demokrasisine sahip çıkarak dosta umut düşmana korku oldular. 

 

Ehlibeyt sevgisiyle her zaman gurur duyduğumuz necip milletimizin Hz. Ali'nin buyurduğu “Her şeyi affedin, fakat vatanınıza ihanet edenleri asla affetmeyin.” sözüne binaen, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımıza yapılacak her türlü ihanete aynı şekilde karşılık vereceğine inancımız tamdır.

 

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi "Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın." Bedir'den Kerbela'ya, Kerbela'dan Çanakkale'ye, Çanakkale'den 15 Temmuz ve günümüz şehitlerimize selam olsun. Şehitler serveri Hz. Hüseyin (as)'a komşu olsunlar. Sözlerimi noktalarken hepinizi Allah'a emanet ediyorum.