ZEHRA ANA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Halkalı Merkez Mh. Zeynebiye Caddesi No:32 Küçükçekmece / İstanbul 0212 548 98 45 - 0539815 94 79
 

Bir Çocuk Da Sen Giydir Bağış Gecesi

18 Haziran 2017 Pazar

17 Haziran Cumartesi ZHGM çadırında Bir Çocuk Da Sen Giydir Bağış Gecesi düzenlendi.

Sunuculuğunu Ali Demirtekin'in üstlendiği program Üstad Emir Hüseyn Tebrizi'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Meftune Atam sahneye davet edilerek hoşgeldiniz konuşmasıyla katılımcıları selamladı.

 

Atam'ın ardından kürsüye davet edilen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz konuşmasında Ehlibeyt'ten bir kıssa anlatarak bayramda çocukları sevindirmenin öneminden bahsetti. "Allah, hiç kimseyi çocuklarına mahcup etmesin." temennisinde bulunarak, konuşmasını "Bir çocuk da sen giydir, sevindir; Allah da seni sevindirsin." sözleriyle noktaladı.

 

Program geçtiğimiz yılı çocuk giydirme kampanyasında en yüksek bağış yapan bağışçılara plaket takdimi ile devam etti. Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'in en büyük destekçisi olması ve yaptığı yüksek bağışlar nedeniyle ilk plaket Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'e takdim edildi.

 

Sırasıyla geçtiğimiz yılın en büyük bağışçıları İran İslam Cumhuriyeti Kültür Ateşesi Dr. Abdolreza Rashedi ve nezdinde yoğun programı nedeniyle bağış gecesine katılamayan  İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Amb. Bakhtiar Assadzade, Seyyid İbrahim Güneş, Nureddin Şirin adına oğlu Ruhullah Şirin ve  Musa Bayat'a plaketleri takdim edildi.

 

Plaket takdiminin ardından programın bağış kısmına geçildi. Her yıl artarak giydirdiğimiz çocuk sayısı bu yıl da geleneğini bozmadı. 

 

Çocuk giydirme kampanyası Ramazan Bayramı'na kadar devam edecektir. Siz de bir çocuk giydirmek isterseniz derneğimizle iletişime geçebilirsiniz.

1 Çocuk Giydirne Bedeli 50 TL